Historie a představení společnosti Epicon s.r.o. a Golf Tour

O nás

Společnost Epicon s.r.o. pořádá vlastní golfové tour, golfové turnaje na klíč, zajišťuje golfové služby v oblasti zahraničních pobytů, golfové zboží, reklamní služby. Pro klienty jsme full servisový partnerem v oblasti golfu. Dlouhodobě pořádáme celoroční golfové tour MASTERS Golf TourMAXX Golf TourEPIC Golf TourBIRDIE Golf Tour, WENDY Golf Tour, TEXAS Scramble Dvojic, EKLEKTIK Masters a řadu individuálních golfových akcí.

U námi nabízených služeb, pořádaných golfových turnajů, klademe důraz na vysokou kvalitu. Kvalitu přinášíme ve výběru resortů, služeb během turnajových dnů, v komunikaci s klienty, přístupu ke klientům. Hráčům zajišťujeme nadstandardní turnajový datový servis, v rámci nějž mají mnoho informací o turnaji během samotného turnaje a také na webu o celých túrách, turnajích, statistiky, rekordy. Hráčům zajišťujeme pohodlí během turnajových dnů dostatečným a kvalitním cateringem a doprovodnými programy na turnajích.

Obraťte se na nás v případě zájmu o uspořádání golfové akce pro vaši společnost nebo se zapojte do některých našich golfových projektů.

Historie

Historie golfové tour Golf Masters sahá až do roku 2008, kdy proběhl historicky první golfový turnaj a spustil vážné úvahy o vytvoření atraktivní amatérské série golfových turnajů. Cílem tour bylo od začátku nabídnout hráčům dostatečné golfové vyžití, možnost poznat různá golfová hřiště, zajímavé soutěže o atraktivní ceny a vytvořit prostor pro nová přátelství, možnost trávit i společné víkendové golfové pobyty s partou kamarádů. Za vznikem golfové tour stojí od začátku Roman Ságner, který se do té doby věnoval pořádání squashových turnajů a i celých firemních sérií (Firemní squashová liga) a spojil tak dohromady zálibu golfu a pořádání sportovních akcí.

Rok 2009

Úvodní ročník v roce 2009 nabídl dvanáct turnajů v rozložení jednodenních a dvoudenních turnajů a tour byla nazvána iPhone Golf Tour 2009. Za celý ročník jsme odehráli celkem 835 kol a turnaje navštívilo přes 500 hráčů, v průměru 70 na každém turnaji. Skvělý ročník, přinesl mnoho nových přátelství, známostí a objevení nových golfových resortů. Hráči hráli o mnoho atraktivních cen, elektroniku - tehdy zcela nový iPhone 3G, LCD TV, iPody, zájezdy, XBOX, notebook, foťák, mikrosystém, kávovar, navigace do auta ... Celkového vítěze určil až závěrečný turnaj v Darovanském Dvoře a stal se jím Martin Sklenář. Ročník byl ekonomicky nastaven na "nulu" a to se podařilo, včetně podpory charitativního projektu. Jako extra turnaj proběhl letní turnaj ve Mstěticích - Metaxa Cup 2009.

Rok 2010

Ročník 2010 zaznamenal další pokrok. Golf Masters rozšířila nabídku turnajů na počet 23 a dále jsme založili novou golfovou tour Classic Golf Tour, která přinesla hráčům 6 turnajů. Golf Masters 2010 navštívilo 565 hráčů a odehrálo 1115 golfových kol. Celkovým vítězem tour se stal Martin Vait.

Rok 2011

Ročník 2011 pokračoval v zavedených golfových túrách Golf Masters a Classic Golf Tour. Golf Masters s 18 turnaji přinesl pro 18 nejlepších hráčů tour bonusový pobyt ve Španělsku v Andalusii. Do tour jsme zařadili také soutěž dvojic. Celkovým vítězem tour se stal Karel Květoň. Tour navštívilo 428 hráčů a odehráli 883 kol.

Rok 2012

Rok 2012 nabídl hráčům opět 2 golfové túry. Golf Masters a Konica Minolta Golf Tour 2012. Golf Masters v rámci 18 turnajů hostil přes 400 hráčů, kteří odehráli celkem 864 kol. V rámci KMGT jsme odehráli 560 kol v rámci 8 turnajů. Vítězem Golf Masters v jednotlivcích byl Radek Kohout a ve dvojicích Aleš Božovský a Martin Vait. Letní prázdniny byly zpestřeny jedním turnajem Zacapa Cup 2012. Pro nejlepší hráče turnajů v rámci Konica Minolta Golf Tour  byl připraven zcela nový telefon iPhone.

Rok 2013

Pátý ročník nabídl opět 2 golfové túry a to tradičně Golf Masters a UNICORN Golf Tour 2013. Golf Masters tradičně přinesl 18 turnajů + 3 letní turnaje obohacené o degustaci rumů Zacapa - Zacapa Cup 2013. Golf Masters 2013 navštívilo 530 hráčů a odehrálo 1356 kol. Vítězem tour v jednotlivcích se stal David Ledecký a ve dvojicích zvítězili David Ledecký a Richard Šedivý. V rámci UNICORN Golf Tour 2013 odehrálo 163 hráčů 728 kol golfu. Z každého turnaje si vždy jeden hráč odnesl jako hlavní cenu nový tablet Lenovo.

Roky 2014 - 2015

Na léta 2014 - 2015 se naše golfové aktivity propojily s další golfovou agenturou. Klientům jsme opět nabídli kvalitní komerční golfové tour s mnoha turnaji na atraktivních golfových hřištích.

Rok 2016

V roce 2016 se golfová tour partnersky spojila s anketou Golfista roku a společně tak nabídla klientům zajímavou kombinaci golfových projektů. Golf Masters 2016 nabídl desítku špičkových golfových turnajů na nejlepších resortech v ČR a jako bonus dvě finálová kola na Slovensku na Penati. Desítku turnajů základní části tour a dva finálové turnaje navštívilo celkem 613 hráčů. Kromě túry jsme pořádali také golfové pobyty na Čeladné a v Rakousku, kam cestu našlo dalších 70 hráčů. Celkovým vítězem túry rok 2016 se stal na Penati Tomáš Havlíček. V tomto roce vznikl dnes již tradiční golfové klání mezi hráči Golf Masters a týmem golfistů z Dýšiny, kde se parta hráčů utká v týmovém souboji systémem hry dvojic na "besty a agregáty".

Rok 2017

Rok 2017 navázal na úspěšný rok 2016 a formát golfové tour ponechal stejný, došlo jen k doladění některých atributů. Stejně jako v jiných oblastech života, podnikaní, tak i zde se upustilo od neefektivních věcí, které se ukázali v roce 2016, ponechalo se co fungovalo a navíc se zařadila řada novinek, které opět zvýšili atraktivnost golfové tour. Golf Masters 2017 nabídla opět desítku turnajů v rámci základní části tour. Finále se konalo v Rakousku na hřišti, které hostí turnaje European Tour - Diamond Country Club. Celkovým vítězem tour se stal Václav Kuna, který tak získal volnou hrací kartu na rok 2018. V rámci tour jsme odehráli 850 kol golfu a zaznamenali kontinuální růst v zájmu o tour u hráčů a partnerů.

Rok 2018

Golf Masters 2018 nabídl již tradičně desítku turnajů v rámci základní části tour a tradičně 2 finálové turnaje. V roce 2018 proběhne finále opět v Rakousku v resortu Diamond Country Club. Hráčům tour nabídne více soutěží než předešlých letech a více atraktivních cen, mezi kterými najdeme iPhone X, elektrický golfový vozík Powakaddy a nebo luxusní hodinky. Novinkami jsou soutěže na každé jamce a nebo ocenění nejlepšího flightu turnaje. Naše aktivity se posouvají i mimo greeny a tak hráčům a partnerů zajišťujeme "Setkání mimo greeny" a pořádáme atraktivní degustace. Rok 2018 je zároveň rokem Ryder Cupu, kam našim partnerům zajišťujeme pobyty.

V roce 2018 se partnersky podílíme společně se společností POWER DRAW s.r.o. na pořádání nové golfové tour SWING Golf Tour 2018. Tato golfová tour nabízí 5 dvoudenních golfových turnajů a společně s tím i večírky mezi jednotlivými koly golfu spojené s degustací vín.

Rok 2019

Golf Masters 2019 nabídla opět desítku turnajů v rámci základní části tour na nejlepších resortech ČR a 2 finálové turnaje. V roce 2019 proběhlo finále opět v Rakousku, tentokrát v resortu Adamstal, kde se vítězem celoroční série MASTERS stal Karel Květoň. Dále spolupořádáme druhý ročník SWING Golf Tour, která v tomto roce nabídla nejen dvoudenní turnaje, ale i pětici jednodenních turnajů. Spustili jsme premiérový ročník EPIC Golf Tour, sportovně hráčská série turnajů v okolí Prahy a hracím dnem je úterý.

Rok 2020

Golf Masters 2020 pokračuje v roce 2020 již svým 12. ročníkem. Nabídne opět desítku turnajů na top resortech ČR, v polovině roku dvoudenní turnaj na Čeladné. Finále se po 4 letech vrací na Penati a zahraje si jej rovnou 20 nejlepších hráčů tour po základní části. EPIC Golf Tour pokračuje druhým ročníkem, opět patnácti turnaji v okolí Prahy. Převzali jsme do produkce zaběhlou letitou Birdie Golf Tour, čímž rozšiřujeme nabídku turnajů pro hráče a další turnaj a hlavně atraktivní resorty. Novinkou je nový golfový projekt EKLEKTIK MASTERS, kde si hráči budou moci v rámci svých oblíbených resortů vyladit na maximum své skóre a vyhrát atraktivní ceny.

Kupujeme doménu www.golftour.cz, pod kterou soustředíme veškeré naše golfové projekty - túry, turnaje, zahraniční pobyty a další služby.

Rok 2021

V roce 2021 pokračujeme s osvědčenými golfovými túrami MASTERS, EPIC a BIRDIE. Nově zavádíme luxusní golfovou tour MAXX Golf Tour, v rámci níž navštívíme nejlepší resorty ČR a vítěz celoroční tour vyhrává účast na finále v Turecku na turnaji MAXXROYAL GOLF CUP 2021. Opět hráči hrají celoročně řadu soutěží, EKLEKTIK Masters o golfové míče nebo sbírají GOLFCOINY a mohou vyhrát týdenní golfový pobyt v Maroku.

Rok 2022

V roce 2022 žádnou zaběhlou golfovou tour neopouštíme a naopak zavádíme novou víkendovou tour WENDY (zkráceně Weekendy). Partneři se tak mohou těšit na 10+2 turnajů v rámci série MASTERS, šestici turnajů MAXX, kde opět hrajeme o pobyt v tureckém Beleku na světovém finále MaxxRoyal Cup 2022. Oblíbená úterní série EPIC pokračuje v plné síle 20ti turnajů v okolí Prahy. BIRDIE tour je nastavena na formát šesti dvoudenních akcí. A nová víkendová tour WENDY přinese sedmičku sobotních turnajů na oblíbených hřištích, které obohatíme o atraktivní světový catering. Vítěz základní části série MASTERS se opět bude moci těšit na týdenní pobyt v Thajsku. Dalšími novinkami v roce 2022 jsou: pořádáme několik turnajů v oblíbeném herním formátu Texas Scramble dvojic a to v rámci zahajovací a zakončovací akce roku.

Rok 2023

Rok 2023 přináší již standardní nabídku golfových tour a to 5 golfových tour v ČR a sérii zahraničních golfových pobytů. Pětice golfových tour jsou série MAXX, MASTERS, EPIC, BIRDIE a víkendová série KARIBIK, která bude spojena s degustací rumů a nabídne hráčům atraktivní turnajový catering. Během roku hráčům nabízíme přes 50 golfových turnajů, které jsou zpestřené o turnaje ve formátu Texas Scramble dvojic nebo Ryder Cup. Nejlepší hráče tour odměníme zahraničním golfovým pobytem v Beleku nebo Thajsku.